Hakkari Haberleri, Hakkari Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

3500 rakımda karla mücadele çalışması

Kent merkezinden 25 kilometre mesafede bulunan 3500 rakımlı Berçelan Yaylası yolunda yürütülen karla mücadele çalışmaları tamamlandı. 4 mevsimin bir arada yaşandığı yayla yolunda karla mücadele çalışması yapan iş makineleri, yer yer zor anlar yaşadı. Çığların yola gelmesi ile birlikte bazı noktalarda 6 metre karın bulunduğu yayla yolunda, İl Özel İdaresi ekiplerinin özverili çalışması sonucu yayla yolu yeniden ulaşıma açıldı.

İş makinelerinin açtığı 6 metre yükseklikteki kar dağlarının önüne geçen kurum personelleri, hatıra fotoğrafı çekerek bölgedeki zor şartları gözler önüne serdiler.

Bahar aylarının gelmesi ile birlikte Berçelan Yaylası yolunun açılması sevincini yaşayan vatandaşlar ise, bundan sonra araçları ile rahatlıkla yaylaya giderek pancar toplayacaklarını ve burada piknik yapacakları ifade ederek, İl Özel İdaresi ekiplerine teşekkür ettiler.

Bir önceki yazımız olan Roketli saldırıda yaralanan askerler tedavi altına alındı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri