Hakkari Haberleri, Hakkari Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Derecik halkından Rabialı “Evet”

16 Nisan 2017 pazar günü yapılacak olan halk oylaması için AK Parti Hakkari il teşkilatı Kuzey Irak’ın sıfır noktasında çalışmalarına hız verdi. Referandum çalışmalarına, Ak Parti Hakkari İl Başkanı Nurettin Fırat, MKYK üyesi Emrullah Gür, Ak Parti Şemdinli İlçe Başkanı Fikri Algül, ve partiler, Derecik beldesine bağlı Kırca, Uluşan, Oslu, Akgören, Konur, Aktütün, Uğuacan, Dereyanı, Boğaz ve Beyurdu köylerini ziyaret ettiler. Ardından Başkan Fırat Derecik Belediye Başkanı Ekrem Çetinkaya`yı evinde ziyaret ederek referandum çalışmaları kapsamında bilgi alışverişinde bulundu.

“Hep birlikte Türkiye olacağız”

Burada kısa bir açıklama yapan Belediye Başkanı Ekrem Çetinkay, ”Derecikli gerdi aşireti olarak mücadelelerinin Türkiye mücadelesi ile bir olup birlik olup hep birlikte Türkiye olacaklarını ifade ederek bu onurlu mücadeleye el ele verip “EVET” diyerek yollarına devam edeceklerini” söyledi.

“Bu seçim 15 Temmuz`un ertesi günüdür”

Ardından söz alan Ak Parti İl Başkanı Nurettin Fırat, siyasi parti seçimi yapılmadığının altını çizerek, bu seçim milli irade ile vesayet rejiminin oylanacağı seçim olacağını söyledi. Fırat, ”Bu seçim 15 Temmuz’un ertesi günüdür. Demokrasiye nasıl sahip çıktığınızı ancak bu oylama ile ispat edeceksiniz. Derecikli vatandaşlarımızın terörle mücadelede yıllarca nasıl mücadele ettiğinin bilincindeyiz. Birçoğumuz teröre karşı mutlaka bir yakınını şehit vermiştir. İşte terörün bitirilmesinin çok önemli olduğu bir noktadayız. Emin olunuz ki 17 Nisan’dan itibaren artık terörün sesinin kesilmesi muhtemeldir. Bu bilinçle mutlak surette yeni Türkiye için Evet oyunu vermemiz gerekiyor dedi.

“Güç millette denetim mecliste”

16 Nisan’da oylanacak olan anayasa değişikliğiyle beraber gücün millette denetimin mecliste olacağını ifade eden Fırat, Hızlı icraatlar ve etkili bir hükümet için “Evet” denmesi gerektiğini vatandaşlarımıza belirtirken istikrarın da devam edeceğini özellikle vurguluyoruz. Vatandaşlarımızın kafasındaki soru işaretlerini ortadan kaldırmak adına tek tek soru cevap halinde görüşmelerimiz de oluyor” dedi.

“Devletimiz milletiyle bütünleşecek

Yeni sistemin hızlı karar alan, hızlı icraat yapan etkin bir yönetim modeli olacağına vurgu yapan Başkan Fırat, Bu referandumda devlet ve millet bütünleşecek, çift başlı sistem ortadan kalkacak. Bu referandum ile 12 Eylül, 28 Şubat ve 15 Temmuz zihniyetine ’dur’ diyeceğiz. Daha demokratik daha özgür bir Türkiye’nin geleceğini oylayacağız. Ben özelde Derecik, genelde ise tüm halkımızın 16 Nisan’da çok yüksek oranda ’evet’ diyeceğine gönülden inanıyorum. Vatandaşlarımızla yaptığımız görüşmelerde bu ışığı ve umudu görüyorum diye konuştu.

“Evet Türkiye’nin geleceği olacak”

Referandumun Türkiye’nin geleceğini ilgilendirdiğini söyleyen Başkan Fırat, Bu sistemi halkımıza tüm detaylarıyla anlatıyoruz. 16 Nisan’a kadar mahalle mahalle, sokak sokak, ev ev gezerek halkımıza neden evet denilmesi gerektiğini anlatacağız. Yeni Türkiye’nin geleceği için ’evet’ diyor. Ancak inanıyorum ki 16 Nisan’da bir ’eve’ ile rekor kıracağız ifadelerini kullandı.

Bir önceki yazımız olan Yola inen toprak tehlike saçıyor başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri