Hakkari Haberleri, Hakkari Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Dünya Masa Tenisi Günü

Belediye binası önünde düzenlenen “6 Nisan Dünya Masa Tenisi Günü” etkinliklerine Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Reşit Güldal, İl Milli Eğitim Müdürü Veysel Durgun, Gençlik Merkezi Müdürü Fahri Güldal ve belediye personelleri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Açık alanda yapılan etkinlik; Milli Eğitim Müdürü Veysel Durgun ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Reşit Güldal’ın tenis maçıyla başladı. Dizilen 4 ayrı masada yaşlı, kadın, çocuk yüzlerce vatandaş da ellerine aldıkları raketlerle tenis oynadılar.

Burada açıklamalarda bulunan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Reşit Güldal, Uluslararası Masa Tenisi Federasyonu tarafından ilan edilen ve tüm dünyada 6 Nisan’ın Dünya Masa Tenisi Günü olarak kutlandığını söyledi. Güldal, “Türkiye’nin ve dünyanın her yerinde bu etkinlik devam etmektedir. Biz de belediye binası önünde masalarımızı kurarak halka açık olarak bu etkinliği düzenlemiş bulunmaktayız. Bu etkinliğin amacı hem masa tenisini tanıtmak, hem de masa tenisinin 7’den 70’e herkesin oynayabileceği bir spor dalı olduğunu göstermektir. Hakkari masa tenisinde Türkiye sıralamasında bölgenin en iyi ili. Süper ligde mücadele ediyoruz. Zaten masa tenisine ilimizde çok büyük bir ilgi var. Bu ilgiden bizlerde memnunuz. İnşallah bu etkinlikle beraber biz masa tenisini daha çok yayıp halkı teşvik edeceğiz. Tesislerimiz açıldığında birçok insanımızı bu branşla tanıştırıp daha çok aktif olmayı düşünüyoruz. Şimdiden halkımızın ve gençlerimizin büyük bir ilgisi var. Bu da bizleri mutlu ediyor. Katılan herkese teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Masa tenisi etkinliğinin akşama kadar süreceği öğrenildi.

Bir önceki yazımız olan Hakkari’de ağaçlandırma çalışması başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri