Hakkari Haberleri, Hakkari Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Genç kızlar meslek öğreniyor

Şemdinli Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından Boğazköy de açılan kursa kızlar yoğun ilgi gösteriyor. İki senedir düzenli olarak açılan kursa katılan kızlar, hem çeyizlerini hazırlıyor hem de meslek öğreniyor. Kursa katılan kızlar; dikiş nakış, el sanatları, giyim, moda, elde kurdele nakış gibi sanatları öğreniyor. Kursiyerlerden Kevser Çelik, kursun çok güzel olduğunu belirterek, “Kursta birçok sanat öğreniyoruz. El işi, el sanatları, dikiş nakış öğreniyoruz. Hem çeyizlerimizi yapıyoruz hem kıyafetlerimizi dikiyoruz. Özel bir günde ne giyeceğimiz endişesi taşımıyoruz artık. İstediğimiz kıyafeti burada dikebiliyoruz. Hocalarımız bize çeyizlerimizi yapmak için çok büyük destek veriyorlar. Burada aynı zamanda arkadaşlarımızla güzel vakit de geçiriyoruz” dedi.

Kurs öğreticisi Dilber Kaçar da, iki senedir Boğazköy’de kursiyerlere eğitim verdiğini belirterek, “45 öğrencimiz var. Öğrencilerimiz burada birçok sanatı bir arada öğrenme fırsatı yakalıyorlar. Makine nakışı, giyim, el sanatları, elde kurdele nakışı gibi sanatları öğreniyorlar. Kızlar burada aynı zamanda çeyizlerini yaparak ailelerine katkıda bulunuyorlar. Bize bu imkanları sağlayan herkese teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan 550 kişilik işe 3 bin 313 başvuru başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir