Hakkari Haberleri, Hakkari Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Hakkari-Çukurca karayolunda bariyer çalışması

Karayolları 11. Van Bölge Müdürlüğü, havaların ısınması ve Zap suyunun coşmasıyla birlikte tehlike arz eden karayolu kenarında gerekli önlemleri almaya başladı. Bariyer ihalesini alan ilgili firma, daha önceden belirlenen 4 kilometrelik alanı bariyerlerle koruma altına almak için çalışmalarına hızlı bir şekilde başladı.

Hakkari Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Abdi Arslan, Hakkari-Çukurca karayolundaki keskin virajlarda bariyer olmadığı için kaza yapan birçok aracın Zap suyuna yuvarlandığını belirterek, insanların canlarından olduğunu söyledi. Trafik açısından tehlike arz eden karayolu kenarındaki uçurumlara istinat duvarları ve çelik bariyerlerle kapatılması gerektiğini söyleyen Arslan, bunu daha öncede dile getirdiklerini ifade etti. Çukurca istikametinde bulunan karayolu kenarının tehlike saçtığını basın yoluyla defalarca dile getirdiğini de anlatan Başkan Arslan, muhtemel tehlikeli olabileceği karayolu kenarlarının yeniden gözden geçirilerek gerekli önlemlerin alınmasını istedi.

Çalışmaları memnuniyetle karşıladıklarını belirten Arslan, karların eridiği ve Zap suyunun kabardığı bugünlerde sürücülerinde dikkatli olması uyarısında bulundu. Zap suyunun her yıl bahar aylarında can aldığını ifade eden Arslan, bariyer önlemi alınırken sürücülerinde bu yollarda hız yapmaması çağırısında bulundu.

Bir önceki yazımız olan HDP ve DBP’den dayanışma yemeği başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri