Hakkari Haberleri, Hakkari Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Hakkari İl Kalsın Komisyonundan esnaf ziyareti

Hakkari İl Kalsın Komisyonu, dün AK Parti grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Şırnak Cizre’ye dönüşecek, Hakkari de Yüksekova’ya dönüşecek” demesi üzerine tekrardan bir araya geldi. Çarşı merkezinde bir araya gelen komisyon üyeleri, esnafla ve yoldan geçen vatandaşlara ileriki günlerde yapacakları demokratik eylemlere destek vermeleri çağrısında bulundular. Komisyonun eylem ve önerilerini olumlu bulduklarını belirten esnaflar da, sonuna kadar komisyona destek vereceklerini ifade ettiler.

Esnaf ziyaretinin ardından konuşan Mimar Cemal Erip, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti grup toplantısında tekrar gündeme getirdiği Hakkari ve Şırnak’ın ilçeye, Yüksekova ve Cizre’nin de ile dönüştürüleceği söyleminin kendilerini derinden üzdüğünü söyledi. Erip, “Komisyonumuz geçen sene büyük bir mücadele verdi. Bu mücadelede başarılı olduk. Esnafımız yine gündeme gelen ilçe mevzusu yüzünden ayaklandı. Tüm halk ve esnafın gözü komisyonumuzda. Bizde bugün esnafımızla bir araya gelip hem istişare ediyoruz hem de demokratik eylemlerimiz için fikir alışverişinde bulunuyoruz. Bu bizim hakkımız. Onurumuz ve ekmeğimiz için sonuna kadar direneceğiz. Başka kentlere göç etmek istemiyoruz. Kendi ayaklarımız üzerinde durmak istiyoruz. Esnaflarımızda sonuna kadar destek verdi. Bundan sonra yapılacak tüm eylem ve etkinlikleri de halkımızla paylaşacağız” dedi.

Hakkari İl Kalsın Komisyonunun Ankara’da bulunan üyelerinin MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile görüştüğünü de anımsatan Erip, Bahçeli’nin geçen sene ki tavrını aynı şekilde sürdürdüğünü ve MHP olarak Hakkari ve Şırnak’ın yanında olmaya devam edeceklerini söyledi.

Bir önceki yazımız olan Şemdinli’de engellilere yararına kermes başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri