Hakkari Haberleri, Hakkari Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Hakkari’de gerçeği aratmayan tatbikat

İl Milli Eğitim Müdürlüğünün koordinesinde; AFAD, itfaiye ve UMKE ekipleri tarafından Hakkari Fen Lisesinde yangın ve deprem tatbikatı yapıldı. Acil durum karşısında okulu boşaltma, yaralı kurtarma, ilk yardım ve yangın söndürme uygulamalarının olduğu tatbikatta, ekiplerin binadan yaralıları tahliye etmesi ise izleyenler tarafından alkışlandı.

Tatbikatla ilgili açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürlüğü Sivil Savunma Amiri Oktay Kızılkaya, “Bilim ve teknolojinin bu kadar geliştiği bir çağda ne yazık ki depremlerin ne zaman olacağı bilinememektedir. O halde bize düşen her duruma karşı her zaman hazırlıklı olmaktır. Afetlere karşı zihnen, manen ve maddeten hazır olursak, afetlerden kaynaklanan sıkıntıları daha kolay atlatabiliriz. Mili Eğitim Müdürlüğü olarak afetlere karşı farkındalık oluşturmak, bilinç geliştirmek ve önceden hazırlıklı olmak için bu tatbikatlara önem veriyoruz. Tatbikatın gerçekleştirilmesinde desteklerinden ötürü tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Tatbikat, katılımcılara verilen öğle yemeğinin ardından son buldu.

Bir önceki yazımız olan Şehit askerin cenazesi Hakkari’ye getirildi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri