Hakkari Haberleri, Hakkari Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Hakkari’de “Kütüphane ve Kütüphanecilik” konulu program

Kütüphane Haftası kapsamında “Kütüphane ve Kütüphanecilik” adlı bir program düzenlendi.

Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen programa Hakkari Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Pakiş, İl Kültür ve Turizm Müdürü İdris Ağacanoğlu, İl Halk Kütüphanesi Müdürü Yüksel Polat, Üniversitenin Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Öğretim Görevlisi Bilal Yılmaz, akademisyenler ile öğrenciler katıldı. Program; İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğünce hazırlanan “Kitap Okumak” adlı tiyatro gösterisiyle başladı. Tiyatro gösterisinin ardından Hakkari Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ayşe Ertuş, günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yaptı. Yrd. Doç. Dr. Ayşe Ertuş; “ülkemizdeki kütüphaneler, ülkemizde-ilimizde kütüphanecilik, kütüphane ve kütüphaneciliğin önemi, tarihte ilk kütüphaneler ve ülkemizdeki kitap okuma oranları” konularında bilgiler verdi.

Program; Rektör Prof. Dr. Ömer Pakiş’in Hakkari Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ayşe Ertuş’a teşekkür belgesi takdimiyle son buldu.

Programdan sonra Rektör Prof. Dr. Ömer Pakiş, İl Halk Kütüphanesini dolaşarak kütüphanede ders çalışan öğrencilerle sohbet etti.

Bir önceki yazımız olan Çukurca’da referandum ve yatırım heyecanı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri