Hakkari Haberleri, Hakkari Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Hakkari’de ‘Şirinler’ oyunu sahnelendi

Bir süre önce kurulan ve lise öğrencilerden oluşan Grup Mizah Tiyatro Topluluğu, kentin sanatla anılması için faaliyetlerini sürdürüyor. “Bir İshak’sın Bir Cemil” oyunuyla tiyatro sevenlerin karşısına çıkan 8 kişilik Grup Mizah Tiyatro Topluluğu, bu defa ise öğrencilere yönelik “Şirinler” adlı oyunlarıyla sahne aldılar. Grup Mizah Tiyatro Topluluğu yönetmeni Oktay Kaya, Atatürk Kültür Merkezinde komedi ve mizah türündeki “Şirinler” adlı oyunlarını ilköğretim öğrencilerine yönelik sahnelediklerini söyledi. Kaya, “Daha önce yetişkinlere yönelik Bir İshak’sın Bir Cemil adlı oyunumuzu sergiledik. Tiyatro ekibimizin büyük ilgi görmesi üzerine faaliyetlerimizi sürdürdük. Şimdi ise öğrenciler için sahneye aldık. Bu oyunlarımızı kademeli olarak tüm okullarda sergileyeceğiz. Oyunumuza büyük ilgi gösteren ve bize destek veren herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Grup Mizah Tiyatro Topluluğundan Oktay Kaya’nın yazıp yönettiği ve oyunculardan Diyar Kaplan, Samet taş, Benazir Taş, Kadir Sayın, Dilan İrden ve Eylül Ayne’nin oynadığı “Şirinler” adlı oyunun bundan sonra da Atatürk Kültür Merkezinde sahneleneceği belirtildi.

Bir önceki yazımız olan Hakkari’de kar festivali başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri