Hakkari Haberleri, Hakkari Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Hakkari’ye 3 yıl aradan sonra otobüs sevinci

81 il içerisinde otobüs firması olmayan tek il olan Hakkari’deki bu eksikliğin giderilmesi vatandaşları sevindirdi. Önceki gün Hakkari’ye giriş yapan yolcu otobüsü, vatandaşlar tarafından karşılandı. Caddelerde bekleyen vatandaşlar ise, 3 yıl aradan sonra Hakkari’ye gelen otobüslerin sevincini yaşıyor.
Yıllar sonra Hakkari’ye 2+1 otobüs getiren Vangölü Turizm Şubesi yetkilileri de, yöre halkının hizmetin en iyisine layık olduğunu belirttiler. Firma yetkilileri, “Halkımızın Van-Hakkari arası rahat yolculuk yapmaları, geliş ve gidişlerde rahatlıkla ulaşımlarını sağlayabilmeleri için yeni otobüsler getirdik. Otobüs yolculuğu sadece bir tercihtir. Herhangi bir rekabet ortamı değildir. Halkımızın tercihleri arasında otobüslerin de olmasını istedik. Van iline otobüs ile seyahat eden yolcularımızın Van şehir içi araçları ile adreslerine bırakıyoruz. Aynı şekilde Van ilinden Hakkari’ye dönüşleri için de otobüs ve diğer küçük araçlarımızla seyahat etmek isteyen yolcularımızı adreslerinden alıyoruz” dedi.
Hakkarili vatandaşlar ise, yaklaşık üç yıldır büyük otobüsleri görmediklerini belirterek, “Her ne kadar küçük araçlar konforlu olsa dahi bazen otobüse binmek istiyoruz. Bu seçeneği halkımıza sunan Vangölü Turizm Firmasına teşekkür ederiz” diye konuştular.

Bir önceki yazımız olan Kato Dağı eteklerinde referandum çalışması başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri