Hakkari Haberleri, Hakkari Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Kaymakam Kaşıkçı STK temsilcileriyle bir araya geldi

İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ahmet Kurtoğlu ve Yüksekova Cumhuriyet Başsavcısı Turgut Türkmen’in de katıldığı yemekte konuşan Kaşıkçı, “Özellikle doğalgaz çalışmalarında 200 kilometrelik iletim hattı ihalesi tamamlandı. Bundan sonraki evrede dağıtım çalışmaları için ihale kapsamında çalışmalarımız eksiksiz bir şekilde devam edecektir. En geç 2018 yılının başlarında ilçemizde doğalgaz olması için çaba sarf edeceğiz dedi.
Kaşıkçı, ayrıca basit usulde çalışan esnaf ve nakliyecilerin uğradıkları zararların karşılanması için çalışmaların sürdürüldüğünü söyledi. Bu kapsamda bin 336 esnafa, 3 milyon 282 bin lira ödeme yapılacağını belirten Kaşıkçı, Geçen süreçte bu işin takipçisi olduk. Sayın Valimize ve özellikle Sayın Başbakanımıza teşekkür ediyorum. Bu husus Başbakana intikal ettiği gibi hemen ödenmesi talimatını verdi. Sayın Başbakanımız, ’Esnafımıza da can suyu olacak’ demişti. Para bugün, en geç yarın hesaplarımıza geçecek. Biz de önümüzdeki hafta, son belgeleri gözden geçirip esnafımızın hesabına bu ödemeyi yapmış olacağız. İlçemiz ve esnafımız için durgunluğun olduğu bu kış ayında bir can suyu olacak. Hayırlı uğurlu olsun. Esnafımıza bol kazançlar diliyorum” diye konuştu.
Kaşıkçı ve STK temsilcileri, daha sonra ilçede yeni kurulan bir banka şubesinin açılışına katıldılar.

Bir önceki yazımız olan AK Partili Özbek’e Şemdinli’de sıcak karşılama başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir