Hakkari Haberleri, Hakkari Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Mahalle halkı, yollarının onarılmasını istiyor

Hakkari’nin Karşıyaka Mahallesinde yaşayan vatandaşlar, çamur deryasından geçilmeyen yollarının onarılmasını istiyor.
Hakkari’den 2 kilometre mesafede bulunan Karşıyaka Mahallesi Gopsi Tekçeler semti sakinleri, yaklaşık bir yıl önce bir firma tarafından içme suyu şebekesi için kazılan yollarının onarılmaması üzerine karların erimesi ile birlikte yolun kullanılamaz hale geldiğini ifade ettiler. Mahalle sakinleri, “Yolumuz askeriyeye giden yolun alt kısmında bulunmaktadır. Geçen yıl bir firma tarafından şehir merkezine içme suyu şebekesi çekildi. Yol tahrip edilerek bu halde bırakıldı. Kış aylarının gelmesi ile birlikte yol o şekilde bırakıldı. Karların erimesi ile birlikte çamur deryasına dönen yolda geçmemiz imkansız hale geldi. Mahalle yolu artık araç girişine geçit vermiyor. Belediye yetkililerinden ricamız, yolumuzu bir an önce onarılmasıdır” şeklinde konuştular.
Hakkari Belediye Başkanlığı yetkilileri ise, kar yağışı ile birlikte tahrip olan tüm yollarda kademeli bir şekilde onarım çalışmaları başlatacaklarını belirttiler.

Bir önceki yazımız olan Abdulrezak Dağına zirve tırmanışı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri