Hakkari Haberleri, Hakkari Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Şemdinli’de hutbe okuma yarışması düzenlendi

Seyyid Abdullah Şemdini Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Osman Yılmaz koordinatörlüğünde Şemdinli Ulu Camisinde gerçekleşen yarışmaya, Hakkari Milli Eğitim Şube Müdürü Abdulmecit Yılmaz, Şemdinli İlçe Müftüsü Muhammet Değirmenci, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Hutbe yarışmasına ise Hakkari Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Kadirhan Eser, Yüksekova Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Nihat Aykut ve Seyyid Abdullah Şemdini Anadolu İmam Hatip lisesi öğrencilerinden Mevlüt Akbaş yarışmacı olarak katıldı. Öğrencilerin kıyasıya yarıştığı “Genç Hatipler Minberde Güzel Hutbe Okuma Yarışması”nda Hakkari Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Kadirhan Eser birinci olurken, ikinciliği Yüksekova’dan Nihat Aykut ve üçüncülüğü Şemdinli’den Mevlüt Akbaş aldı.

Burada bir konuşma yapan Şemdinli İlçe Milli Eğitim Müdürü Muzaffer Akdeniz, Eğitimler için en önemli görevin kendi öğrencilerine hayata daha iyi bir alanda, bir uygulama alanında halkımıza milletimize hizmet ederken görmektir. Bugün de böyle bir olaya şahit oluyoruz. Gençlerimiz ve öğrencilerimiz daha okulu bitirmeden toplumumuzun aydınlanması için cehaletten kurtulması için az önce minberde onları dinledik. Bu güzel etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ederim diye konuştu.

Dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle program son buldu.

Bir önceki yazımız olan YDP Genel Başkanı Gürbüz İHA’yı ziyaret etti başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri