Hakkari Haberleri, Hakkari Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Sivilceleriniz ne anlama geliyor?

Her zaman yüzünüzün belli alanlarında çıkan sivilcelerin neye işaret ettiğini ve neden çıktığını hiç düşündünüz mü? Yüzünüzü sağlığınızı yansıtan bir ayna olarak düşünerek vücudunuzun verdiği sağlık sinyallerini bu şekilde anlayabilirsiniz.
 
İşte yüzünüzün belli bölgelerinde çıkan sivilcelerin sağlığınız hakkında verdiği işaretler…
 
İki kaşın ortasında çıkan sivilce(karaciğer problemi):
Bu alanda çıkan sivilceler, karaciğerdeki yağlanmaya işaret ediyor olabilir. Aynı zamanda bu alanda çıkan sivilce, vücudunuzda alerjik problemler olduğunun sinyallerini veriyor olabilir. Bu nedenle, beslenmenize dikkat etmeniz gerekir. Alkollü içecekler ve yağlı yiyeceklerden kaçınmanız gerekir.

Göz kenarında çıkan sivilceler(dehidrasyon sinyalleri):
Aşırı sıvı kaybına işaret eder. Bol su içmeli ve sıvı gıdalar tüketmelisiniz.

Burnun üzerinde çıkan sivilceler(kalp rahatsızlıkları):
Burnun üzerinde sürekli çıkan sivilceler, kalp rahatsızlığına işaret ediyor olabilir. Kan basıncınızı kontrol ettirmeli baharatlı yiyeceklerden kaçınmalısınız. 

Kaşın üzerinde çıkan sivilceler(solunum sistemi hastalıkları):
Alerji problemi olan kişilerde genellikle bu alanlarda sivilce çıkar. Bu durumda ağırlıklı olarak taze meyve sebze tüketmeli, şeker ve kafeinden uzak durmanız gerekmektedir.

Boyun kısmında çıkan sivilce( virüs ve bakteriyel hastalıklar):
Bu bölgede çıkan sivilceler, vücudunuzun virüslerle mücadele ettiğini gösteriyor olabilir.yeterli uyku almak ve rahatlatıcı bir takım aktiviteler yapmak faydalı olacaktır.

Çenede  sivilceler( hormonal hastalıklar):
Bu bölgede çıkan sivilceler stres ve hormonal değişikliklere işaret edebilir. Stres faktörünü hayatınızdan uzaklaştırmaya çalışın ve her zaman cildinizi temiz tutmaya özen gösterin.

Bir önceki yazımız olan 'Tarihsel Süreçte Kadın' Konferansı başlıklı makalemizde Bülent Tüfenkci, haber ve haberi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri