Hakkari Haberleri, Hakkari Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Vali Toprak Yüksekova’da

Hakkari Valisi Cüneyit Orhan Toprak, havaalanında seferlerin arttırılması için çalışmalar yürütüldüğünü söyledi

Sabah saatlerinde Yüksekova’ya gelen Hakkari Valisi Cüneyit Orhan Toprak’ı, Yüksekova Kaymakamı Mahmut Kaşıkçı, kurum amirleri ve muhtarlar karşıladı. Ardından Yüksekova Selahaddin Eyyubi Kültür Merkezi’ne geçen Vali Toprak, mahalle ve köy muhtarıyla bir araya geldi. Yüksekova Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mahmut Kaşıkçı, Hakkari İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ferdi Korkmaz, Yüksekova 3’üncü Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Metin Tokel ve İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu ile AK Parti İlçe Başkanı Müslüm Ortaay’ın da katıldığı toplantıda konuşan Vali Toprak, muhtarlardan ilçe ve köylerde yaşanan sıkıntıları dinledi. Hakkâri’de genel sorunların elektrik, su ve yol olduğunu dile getiren Vali Toprak, “Vatandaşlarımızın esenliği için, öğrencilerimizin güvenli bir ortamda eğitim öğretim hakkını alabilmeleri, sağlık hizmetlerinden faydalanması için, muhtarlarımız gerekli önlemleri almalı. Bugüne kadar köylerimize, ilçelerimize, askeri üs bölgelerimize ciddi manada yatırımlar yapıldı. Özellikle Yüksekova için eğitim yatırımları ile biten ve hizmete açılan okullar var. Öte yandan ihalesi devam eden okullarımız var. TOKİ yapımının 2018 Nisan ayında tamamlanması hedefleniyor. Altyapı çalışmaları hızlı bir şekilde devam ediyor. Havaalanında seferlerin arttırılması yönünde çalışmalar yürütülüyor” şeklinde konuştu.

Muhtarlarla buluşmaktan mutluluk duyduklarını ifade eden Vali Toprak, Sorunlar üzerinde fikir alışverişinde bulunalım. Önerileriniz varsa onları değerlendirelim. Çözebileceğimiz konular varsa, burada takip edip yerelde bu işi halledelim. Bizi aşan konular varsa da gerekli devlet makamlarına girişimlerde bulunmaya çalışalım dedi.

Toplantının ardından Vali Toprak ve beraberindeki heyet, Aile Destek Merkezini ziyaret ederek aşure programına katıldı.

Program, Vali Toprak’ın Aile Destek Merkezinde kurs alan kadınlara sertifikalarını vermesiyle son buldu.

Bir önceki yazımız olan Öğrenci velilerinden KYK yetkililerine teşekkür başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri