Hakkari Haberleri, Hakkari Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Vali Toprak’a sarılan 4 çocuk annesinin iş talebi

Vali Cüneyit Orhan Toprak, Cumhuriyet Başsavcısı Altuğ Kürşat Şahin ve İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu ile Bulvar, Cumhuriyet ve Çevreyolu caddeleri üzerindeki esnafları ziyaret etti. Vali ve beraberindekiler, ziyaret ettikleri bir giyim mağazasında karşılarına çıkan ve Türkçe bilmeyen 4 çocuk annesi Hatun Taş ile bir süre sohbet etti. Vali Toprak’a sıkı sıkı sarılarak Kürtçe ailesinin içinde bulunduğu durumu anlatarak eşinin ve üniversiteyi bitiren çocuğunun işsiz olduğunu söyleyen kadın, destek istedi.

Burada bulunan bir güvenlik görevlisi tarafından kadının sözleri, Vali Toprak’a Türkçe tercüme edildi. Ellini Vali Toprak ve Emniyet Müdürü Dilberoğlu’nun göğsüne vurarak kendisine yardımcı olmalarını ısrarla isteyen Hatun Taş, sempatik tavırlarıyla ilgi odağı oldu. Bunun üzerine Vali Toprak, kendisine yardımcı olacağı sözünü vererek valiliğe davet etti.

Vali Toprak ve beraberindekiler, daha sonra gece geç saatlere kadar esnafları ziyaret ederek sorun ve sıkıntılarını dinleyip sohbet etti.

Bir önceki yazımız olan Kar dağları 3 metreyi aştı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri