Hakkari Haberleri, Hakkari Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Yemekte kırmızı soğan kullanmayın!

Soğan her kadının mutfağında bulunan olmazsa olmaz malzemelerden bir tanesi.  Yemeğe lezzet katmasıyla ünlü olan soğanı,  türlerine göre hangi yemekte kullanılması gerektiğini de bilmek gerekiyor.  Böylelikle kullandığınız soğanlardan daha fazla verim alarak yemeğin lezzetine lezzet katmış oluyorsunuz.

Hangi soğan hangi yemekte kullanılır diye merak ediyorsanız işte cevabı…

Sarı soğan 

Sarı soğanın en büyük avantajı ucuz ve her mevsim bulunabiliyor olmasıdır.  Ayrıca sarı soğanlar hemen hemen her yemekte kullanılabilir.  Salatalarda, soslarda ve çorbalarda sarı soğanla harikalar yaratabilirsiniz.

Kırmızı soğan

Kırmızı soğanın en önemli avantajı, sert ve lezzetli olmasıdır.  Dez avantajı ise, kolay erimemesi ve haşlandıktan bir süre sonra hemen bozulmasıdır.  Kırmızı soğanı özellikle hamburgerlerde, soğuk sandviçlerde ve balık yemeklerinde kullanmanız gerekir.

Beyaz soğan

Beyaz soğanlar genellikle acıdırlar ve yemeklere muhteşem aroma katarlar. Bu soğanın tek dezavantajı doğrarken gözü çok fazla yaşartmasıdır.  Beyaz soğan özellikle Meksika yemeklerinin vazgeçilmezleri arasındadır. 

 Aynı zamanda meze yapımında ve pizzanın üzerine de lezzet katması için konulabilir.  Bu soğan genel olarak kuru fasulye, nohut ve mercimek gibi baklagil yemeklerinde kullanılması önerilir.

Arpacık soğanı

Arpacık soğanının tadı genellikle tatlıdır ve çiğ olarakta rahatça tüketilebilir. Ancak dışarıda sakladığınızda çabuk bozulan bir soğan çeşididir.

Arpacık soğanı hemen hemen bütün yemeklerde kullanılabilir.  Çiğ olarak da tüketilen bu soğan domatesli ve patatesli yemeklerde son derece mükemmel bir uyum sağlar.

Taze soğan

Taze soğan hemen hemen her salatada kullanılabilen bir tür soğan çeşididir. Türkiye’de sadece salatalarda kullanılan bu soğan, Asya mutfağı yemeklerinin vazgeçilmezleri arasındadır.

Bir önceki yazımız olan Ağlayan bebeği sakinleştirmenin yolları başlıklı makalemizde ağlamak, Bebek ve KADIN Haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri