Hakkari Haberleri, Hakkari Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Yüksekova’da 18 Mart Çanakkale Zaferi kutlandı

yıldönümü ve şehitleri anma günü nedeniyle Yüksekova’da çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtına çelenklerin bırakılmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu. Kar yağışı nedeniyle etkinlikler, Selahaddin Eyyübi Kültür Merkezinde devam etti. Buradaki törene de Yüksekova Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mahmut Kaşıkçı, Garnizon Komutanı Dindar Şahin Güngör, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ahmet Kurdoğlu,İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Uslu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Servet Canlı, şehit yakınları, siyasi parti temsilcileri ve daire amirleri katıldı. Tören İstiklal Marşının okunması ve saygı duruşuyla başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmacılarda sonra Yüksekova Kaymakamı Mahmut Kaşıkçı, Dün Çanakkaleyi geçemeyenler bugün Yüksekova’da ve Şırnak’ta hendek kazdırdılar farklı şekilde bombalar yağdırdılar. Düşman mertçe çıkıp karşımızda savaşmadılar dedi.

Kısıklı Köyü Abdülkadir Alkan İlköğretimokulu öğrencilerinden Çanakkale Zaferi’ni anlatan slayt gösterisiyle program sona erdi.

Bir önceki yazımız olan Hakkari Kar festivali ertelendi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri