Hakkari Haberleri, Hakkari Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Yüksekova’da ‘İş Sağlığı ve Güvenliği’ eğitimi

İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü organizesinde Medya Danışmanlık Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi tarafından düzenlenen eğitim semineri, İş Güvenliği Uzmanı İskender Temel ve İş Yeri Hekimi Ferhat Kara tarafından verildi. Verilen temel iş sağlığı ve güvenliği eğitimi, üç bölüm şeklinde düzenlendi. İş sağlığı ve güvenliği kapsamında eğitim alan belediye personeline; İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu, iş kazası ve meslek hastalıkları, işverenin yükümlülükleri, çalışanın yükümlülükleri, acil durum planları, sağlık güvenlik işaretleri, yangın ve ilk yardım gibi konularda eğitim verildi.

İş Yeri Hekimi Ferhat Kara ise, personellere ‘ilk yardım nedir? Nasıl yapılır? Temel yaşam desteği, şok pozisyonu, koma pozisyonu, hasta ve yaralı taşıma tekniklerini slayt eşliğinde anlattı. Temel iş sağlığı ve ilk yardım üzerine verilen seminer sonrası, yapılan sınavda başarı gösteren çalışanlara sertifika verildi.

Bir önceki yazımız olan Hakkarili Malik Türkiye 4’ncüsü oldu başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri